محل تبلیغات شما
لژیون پنجم همسفران شعبه سهروردی در روز دوشنبه ۹۹/۸/۱۲ راس ساعت ۱۷ با راهنمایی سرکار خانم ندا و دستور جلسه سی دی ایمان آغاز به کار نمود.

سلام دوستان زینب هستم یک همسفر
 در مورد سی دی ایمان؛ آقای مهندس فرمودند: ایمان یعنی اعتقاد داشتن، تجلی نور خدا در انسان، تجلی نور خدا در انسان، تجلی صفات خداوند در انسان است که صفات خدا مثل بخشندگی و مهربانی که اگر بگوییم خداوند بخشنده است انسان با ایمان هم بخشنده است، اگر بگوییم خداوند مهربان است انسان با ایمان هم مهربان است .آقای مهندس می فرمودند کسانی ایمان ندارند یا ایمانشان ضعیف است بیشتر به بیماری ها دچار می‌شود.آقای مهندس فرمودند ما باید از عصاره جانمان را بگذاریم. وقتی که با ایمانیم؛ این یعنی مثلاً وقتی ما یک چیزی داریم آنی که برای خودمان می‌خواهیم برای بقیه هم بخواهیم .و دیگر اینکه گفتند ما اگر به نوعی به کسی کمک می‌کنیم ما نباید فکر سرمایه‌گذاری روی آن کمکمان بکنیم. در صورتی بخشش ما از نوع ایمان است که بلاعوض باشد و ما هیچ چشمداشتی از طرف نداشته باشیم. و یک مثالی هم زدند که مثل گاوی بود که می گفتند ما مثل گاوی هستیم که می خوریم و می خوریم تا شب ،وقتی شب می شود تو فکر اینم که آیا فردا از آن غذاها یا علف ها هست که ما بتوانیم فردا بخوریم که ما می گوییم خدایا فردا من چیکار کنم کارهام رو چه جوری پیش ببرم، و ما حکم همان گاو را پیدا می کنیم و ما باید آنقدر بخشنده باشیم و آن قدر ایمان داشته باشیم که حتی فکر فردا مان را نکنیم و توکلمان به خدا باشند و بدونیم با توکل به خدا کارهامون درست می‌شود.
 سلام دوستان لیلا هستم یک همسفر
آقای مهندس در این سی دی در مورد نظم  در کنگره صحبت کردند و گفتند نظم در کنگره باید صد مرتبه بیشتر از جاهای دیگر باشد چون افرادی که در کنگره می آیند از نظر افکار و اندیشه دچار تخریب هایی شده‌اند و با این آموزش هایی که می گیرند می‌توانند به افکار واند یشه شان غلبه کنند و به خاطر آن تخریب هایی که در وجودشان به وجود آمده ممکنه دو قطبی یا دو شخصیتی باشند. آقای مهندس در مورد ایمان صحبت کردند و در مورده کمک راهنما ها که تو کنگره زحمت می‌کشند که به خاطر عشق و محبت که در وجودشان هست این کار را انجام می‌دهند.

سلام دوستان منیره هستم یک همسفر 
آقای مهندس در سی دی ایمان در مورد نظر صحبت کردند و گفتند:باید نظم در همه جا برقرار باشد و احترام بزرگتر و کوچک تر مشخص باشد، و ممکنه یک جاهایی پرتی هایی هم وجود داشته باشد مثل همون خلقت انسان که خداوند یک انسان هایی هم ناقص الخلقه آفریده چون حتی شاید به وجود آنها هم نیاز بوده .و در مورد دوقطبی بودن حرف زدن و گفتن افراد معتاد حالت دو قطبی و دو شخصیتی دارند تا قبل از این که مواد مصرف کنند و خمارند یک شخصیت دارند و وقتی هم ناشه‌اند یک شخصیت دیگر دارند. و در مورد ایمان گفتند که ایمان تجلی نور خداوند هستند در انسان یعنی آن صفات خداوند در انسان نهفته است مثل اینکه وقتی خداوند علیم است انسان هم علیم است، و وقتی خداوند قادر است انسان هم قادر است ولی خداوند اقیانوسی از آن علیمی و محبت را دارد ولی انسان ها یک قطره از آن را دارند. و دیگر اینکه انسان باید همیشه در حرکت باشد مثل برکه نباشد چون به گنداب تبدیل می‌شود و باید حرکت داشته باشد و ببخشد. باید مثل کمک راهنما ها که از عصاره جانشان مایه می‌گذارند و بدون هیچ چشمداشتی، و پشت این عمل یک ایمانی است آنها به خاطر ایمانی که به کنگره و آقای مهندس دارند از دل و جان مایه می گذارند و این کارها را می‌کنند. همه چیز نباید به گفتار باشد باید به عمل هم باشد،نباید با زبان فقط شعار بدهیم باید به عمل هم انجام بدهیم. و تابذری نکاریم هیچ چیزی برداشت نمی کنیم ما هر چیزی بکاریم همان را برداشت می کنیم. و هیچ چیزپیش خداوند پنهان نمی ماند و خداوند به همه چیز آگاه است.

سلام دوستان الهام هستم یک همسفر 
تواین سی دی آقای مهندس می‌گوید که ما خیلی کارها که انجام ‌می دهیم از روی عقلمان است مثلاً می‌گویم من اگر این کار را انجام بدهند در عوضش یک چیزی دستمزد می‌گیرم یا چه کاری برایم انجام می‌دهد آن طرف، همیشه می آییم با عقلمان این را می سنجیم،ولی اگر ببینیم این راهنماها یا بقیه خدمتگزاران که توی کنگره خدمت می کنند به خاطر آن ایمانی است که دارند آنها با خدا معامله می‌کنند و با انسان‌ها معامله نمی‌کنند و طرفشون خدا است.تواین سی دی می گوید کسی که ایمان دارد مثل آب رودخانه است و به همه درخت ها آب می رساند و به دریاها و دریاچه ها می ریزد و کسانی هم که ایمان دارند مثل اینها هستند می‌توانند به خیلی‌ها خدمت کنند. ولی کسی که ایمان نداشته باشد مثل یک برکه کوچک است وقتی که ساکن باشد آن بر که به مرور زمان گنداب می‌شود چون می‌ماند و فاسد می‌شود. آقای مهندس می‌فرمایند ما بنده ها خیلی ناشکریم واقعا مثل همون گاو میمونیم که ناشکری می کرده و علف‌ها را میخورد ولی می‌گفت شاید الف ها فردا نباشد.ما بنده ها هم همین طوریم ومی گویم شاید فردا این چیزها نباشد چون به خدا ایمان داریم اگر بدانیم که خداوند هم وجود دارد و بدانیم وعده‌های خداوند دروغ نیست و اگر بگوید کسی تو صراط مستقیم برودمن بهش پاداش می دهم و ما هم بهش ایمان داشته باشیم هیچ وقت ناشکری نمی‌کنیم.

سلام دوستان فاطمه هستم یک همسفر 
در این سی دی چیزی که برای من خیلی مهم بوده اینه که تو این سیستم خلقت باید دوست داشته باشید تا یکی تو را دوست داشته باشد باید محبت بدهید تا بهت محبت کنند عشق بدهی تا عشق را دریافت کنید.تا یک چیزی رامانکاریم،آن چیز را مادرونمی کنیم.
ما فکر می کنیم ایمان فقط به نماز خواندن و سفره و دعا کردن است و همه اینها بین مردم مد شده که هر جا یک گره تو کارشون می‌شود یک سفره می‌اندازند و یک مقداری خرج می‌کنند یا قرآن می خوانند یا دعا می کنند تا آن مشکلشان حل شود،درسته این ها از نظر کنگره رد نمی شود، ولی ایمان واقعی اینه که ما یک چیزی را ببخشیم یا یک چیز را اهدا کنیم و فضل و بخشش داشته باشیم. و از عصاره جانمان اهدا کنیم.ما باید آن عشق و محبتی که می‌دهیم بی منت باشد مثلاً من به مادرم یا همسایه محبت می کنم چون میدونم آن مثلاً یک روز بر می‌گردد و محبت را به من می کند ،اگر این جور باشد این محبت را دریافت نمی‌کنم یا به صورت واقعی و حقیقی نیست. ما همه تو زندگی فکر می‌کنیم که ایمان داریم ولی ایمان واقعی و توکل واقعی آن است که ما باید اعتقادمان، اعتقاد حقیقی باشد و ما باید ایمان داشته باشیم که این حکمت است. این سیستم خلقت است که این اتفاق ها برای ما می‌افتد. و این دلیل بر این نیست که مثلاً ماهم مثل همون گاوباشیم و هر سوال خانم لیلا
 سلام دوستان لیلاهستم یک همسفر
 وقت‌هایی که من نمی فهمم و وقتی به هم میریزم و عصبی می‌شوم ؛یک وقت‌هایی شده که بچه‌ها یم را کتک میزنم و‌ داد میزنم ولی یک لحظه به خودم می آیم و متوجه می‌شوم که نفهمیدم که چه جوری اینطوری شدم. فکر می‌کنم به خاطر مسافر م هست که این کارها را کرده و باعث این اخلاق و رفتار من شده یا اینکه این اخلاق و رفتار در وجود من بوده؟
جواب استاد :
سلام دوستان ندا هستم یک همسفر 
من خودم همیشه یک مثال میزنم من نوعی مثل یک سطل بودم که این سطح خیلی سوراخهای ریزی داشت و این مسافری که باهاش هستم  مثل آبی است که ریختندتواین سطل،  و وقتی این آب ریخته شد تازه سوراخهای سطل مشخص شد، یعنی من وقتی با این مسافر مواجه شدم فهمیدم که عیبهای درون خودم چیه ؛اگر که مثلاً فرض کنید من با همین عیبهایک شوهری گیرم می آمدیا یک کسی سر راه من قرار می‌گرفت که هیچ کدام از این ایرادها که مسافرم دارد را آن نداشت چی میشد؟ این عیب ها در درون من خیلی هم پررنگ تر میشدند.
فرض کنیدیک نفرآدم ولخرجی هست، اگر خدا بهش نظر داشته باشد یعنی خدا بخواهد واقعا هدایتش کند، چون آدم ها را خدا نمیخواهد همه را هدایت کند بعضی‌ها را می‌خواهد هدایت کند، اگر خدا بهش نظر کند و بخواهد هدایتش کند می‌گذاردش یک جایی که نتواند ولخرجی کند. یعنی یک خانواده‌ای مثلاً فقیر که نون شب شان را هم ندارند از نعمت های خدا استفاده کنیم ولی هیچ اعتقادی هم به فردا  نداشته باشیم که یک ساعت بعداین آرامش و این نعمت هست برای ما یا نه؟

گزارش عملکرد لژیون پنجم با دستور جلسه سی دی شمشیر در سنگ

برداشت از سی دی بازیگر باشیم یا تماشاچی

امین دژاکام : امواج می‌توانند سیستم بیوشیمی (ایکس) انسان را از تعادل خارج کنند.

یک ,ایمان ,هم ,مثل ,ها ,خدا ,آقای مهندس ,سی دی ,هستم یک ,است که ,ما باید ,ایمان داشته باشیم ,آقای مهندس فرمودند

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

عقاب طلایی Rosa's collection طایفه محمدی prottalbdiscda foxtladispdon Elsie's blog کنگره 60 - نمایندگی شهدا(پرستار) - لژیون 10 klanunresas خیام پدر سوخته دانلود سرای فایل های دانشگاهی