محل تبلیغات شما

خلاصه سخنان استاد محترم:

۱۵ آذر ۷۶ روزی بود که آقای مهندس به درمان رسیدند. الان ۲۳ سال از آن تاریخ می گذرد، این تولد ،تولد همه ماست در کنگره، مبارکه همه ما باشد. از اون موقعی که بند نافمان را بریدند، قرار بود که ما توی کنگره باشیم واین تقدیر ما بوده. قطعاً همه ما لحظه ای را که اذن ورود به کنگره صادر شده یادمون هست.

آشنایی من با کنگره ۶۰ به این شکل بود که، مسافر من مصرف شیشه داشت،ولی برای من اصلا قابل باور نبود. من برای تحقیق راجع به شیشه توی اینترنت سرچ میکردم، که خدا آدرس کنگره ۶۰ را به من داد. البته من سه سال بعد وارد کنگره شدم.

من چطور میتونم از بنیان کنگره قدردانی کنم؟ تنها راه قدردانی در کنگره ۶۰ فقط خدمت کردن است. خدمت کردن نیاز من برای رسیدن به حال خوب و رشد است. آقای مهندس مخترع چشم الکترونیک هستند، ایشون می توانستند بعد از رهایی، دنبال اختراعشان بروند ، ولی راه خدمت را در پیش گرفتند. البته کنگره ۶۰ هدف نیست، قرار نیست که ما همه زندگی را برای کنگره رها کنیم.

خانم طاهره:

برداشت من ازصفحه ۴۵ کتاب ۶۰ درجه، این هست که یافتن راه خیلی مهمه! قبلاً راه های زیادی را برای ترک تجربه کردم شکست خوردم،چون راه درست را پیدا نکرده بودم.بحث اراده نیست چون کسانی که در مراکز دیگر ترک میکنند ۵۰ برابر سختتر از کسانی که در کنگره هستند ترک میکنند. انسان اراده محکم تر داشته باشد وفکر کند که اصلاً درگیر اعتیاد نمی شود زودتر به دام می افتد،مثل شناگر ماهری که در دریا غرق میشود. چرا معتاد پس از ترک بازگشت می کند؟ چون جسم خیلی مهم است. وقتی ما یک سردرد ساده میگیریم جسم و روان مان به هم میریزد، باید بدونیم که جسم و روان مثل سوار و سوارکار باید با هم در تعادل باشند.

خانم ندا: در این راه منظور راه های پیچیده و سخت نیست، نوع انتخاب عکس العمل من نسبت به اتفاقات و مسائل روزمره زندگی یعنی انتخاب راه.

گروه کم خردان بی گدار به آب می زنند و بی تفکر و باعث پشیمانی می شوند، ولی خردمندان با اندیشه ،تفکر ، تعقل وم راه درست را پیدا میکنند. درسی دی محرم آقای امین می فرمایند: بعدازیافتن راه برداشت ما هم بسیار مهم است. مثل این که دو نفر مسیر کنگره را پیدا می‌کنند: یک نفر خدمت می‌کند فرمانبرداری می‌کند و به رهایی می رسد، ولی نفر دوم فقط یک تماشاچی است و نتیجه نمی گیرد.

معنای اعتیاد: بیماری که شخص خودش خواسته یا ناخواسته به وجود آورده است.

این اعتیاد حتی می‌تواند به موبایل باشد،آقای امین در سی دی موبایل فرمودند: اعتیاد به موبایل هم مثل مواد میتونه باعث بشه که شخص فقط با گوشی مواد شبه افیونی مغزش ترشح بشه، اصولا هر عادت ناپسندی میتونه روی ترشح هورمون های شبه افیونی مغز تاثیر بگذاره.

صفحه۵۰ کتاب ۶۰ درجه: در مثال کارناوال شادی که منظور مصرف مواد مخدر در افراد معتاد هست فقط مواد مخدر این حالت را ندارند، اگر ما این مسئله را در مورد همسفرها در نظر بگیریم: همسفری که زود عصبانی می شود یا بی خوابی شبانه دارد و یا قرص مصرف می کند، قرص هم مثل همان مواد عمل می کند و مشکلی را حل نمی کند، فقط فرد را سرمست می کندو سیستم های حیاتی او را از کار می‌اندازد دقیقاً مثل مواد مخدر، مشکلی را حل نمی کند، فقط روی مشکل سرپوش می‌گذارد. ریشه این بیخوابی ها و مشکلات همان افکار و قضاوت های منفی ذهنی درمورد دیگران است.

درمان اعتیاد به قرص بسیار بسیار سخت‌تر از درمان اعتیاد به مواد مخدر هست، چون فرد قبول ندارد که مشکل دارد، به قول آقای مهندس درمان یک همسفر خیلی خیلی سخت تر از درمان اعتیاد به قرص است، زمان زیادی باید بگذرد تا همسفر متوجه شود که بیشتر از مسافرش مشکل دارد، آقای مهندس در سیدی وادی سوم فرمودند: مسافر پیش همسفر شاهه!!!

صفحه ۵۷ کتاب ۶۰درجه: همه چیز ما سلول های ماست، انسان نهایتاً به سلول می رسد و بعد به اتم، اجسام در جهان امواج فشرده هستند و این امواج فشرده اتم را به وجود آوردند.

درسی دی کوانتوم آقای امین می فرمایند همه اجسام از موج و ذره تشکیل شدند.

اگر ما از مال و جلال و ثروت و.‌‌‌ دست کشیدیم، وبه جایی برسیم که از حرف کسی ناراحت نشویم و دیگران را همان طور که هستند دوست داشته باشیم، توانیم با حس های خارج از جسم به تکامل عقل برسیم و بفهمیم که امواج چه هستند و ما از کجا آمده ایم. آقای مهندس در سی دی مثلث حیات فرمودند: مهمترین کاری که ما باید توی حیات این بُعد، انجام بدیم این است که عقل را تکامل بدهیم.

صفحه ۵۸ کتاب ۶۰ درجه :طرحی نو: مهمترین کاری که آقای مهندس در تاریخ 75،11،7 انجام دادند چه بود؟ ایشون در این تاریخ مهم در ماه مبارک رمضان فقط و فقط به مواد شان نظم دادند.

بیشتر مشکلات ما از نداشتن نظم در زندگی هست. وقتی مانطم نداریم و همیشه در استرس و آشفتگی هستیم و کلی برنامه و خواسته داریم، فرصت تفکر و اندیشیدن نداریم. اولین کاری که باید انجام بدهیم این است که: یک سری خواسته‌ها را کنار بگذاریم و بعد به کارهای مهم نظم بدهیم ،بعد با حرکت راه نمایان می شود.اون موقع هست که می فهمیم چه خواسته ای داریم.پس با نظم و برنامه به تفکر می رسیم.

سوال همسفر منیره: برای افرادی که قرص مصرف می کنند، چه راهکاری برای ترک وجود دارد؟

خانم ندا: شخص باید خودش به نقطه تفکر برسد، مثلاً خاله من قرص می خورد و خودش تصمیم گرفت که ترک کند، برای همین از یک دکتر م گرفت.

. به هرحال باید خود شخص تصمیم بگیره که این یا به صورت الهام برای اون اتفاق میفته،یا شخصی که فرد اونو خیلی قبول داره باید بهش بگه.

در نظر داشته باشیم که ترک قرص خیلی خطرناک تر و ظریف تر از ترک موادهست. به طوری که بعد از هر ۲۱ روز، فقط باید یک سوهان روی قرص بکشند.

سوال خانم فاطمه: منظور از سردار دراین کتاب چیست؟

خانم ندا: آقای مهندس ۳ استاد برجسته داشتند: استاد سردار که مسائل الهی را برای ایشان میگفتند، استاد سیلور که مسائل علمی را می‌گفتند، و استاد رعد، مسائل مربوط به محبت را، نکته مهم در مورد استادان آقای مهندس این هست که، فقط به گفته های آنها توجه کنیم و آموزش بگیریم. شناخت ماهیت آنها مهم نیست.

سوال خانم مریم:چرا قانون های کتاب ۶۰ درجه با وادی های کتاب عشق منطبق نیست؟

خانم ندا: آقای مهندس به هنگام سفر پله پله با این قانون ها مطابق با حال درونی خودشون و احتیاجات خودشون سفر کردند،مثلا زمانی که ۵۳ روز در یک ایستگاه توقف کرده بودند به ایشان گفتند با حرکت راه نمایان می شود یعنی حرکت کن، ولی بعد آقای مهندس کتاب عشق را طبق قانون هایی که هر شخص باید در سفر خود طی کند دسته بندی کردند و به صورت ۱۴ وادی منظم کردند و نوشتند.

به قلم همسفر زینب

گزارش عملکرد لژیون پنجم با دستور جلسه سی دی شمشیر در سنگ

برداشت از سی دی بازیگر باشیم یا تماشاچی

امین دژاکام : امواج می‌توانند سیستم بیوشیمی (ایکس) انسان را از تعادل خارج کنند.

آقای ,راه ,کنگره ,مهندس ,فقط ,های ,آقای مهندس ,اعتیاد به ,خانم ندا ,کنگره ۶۰ ,کتاب ۶۰

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Ali Gohrbani کافه دل ovusereth شارژ Jessie's style Elvira's receptions نیوشا و راز سلامتی از جنس ایمان بزرگ ترین بسته های آموزشی اشتغال زایی و کسب درآمد radnorenmo